Starsza Księgowa/Starszy Księgowy

Finance & Accounting • Poland, Warszawa

This job is not available in English!

Opis firmy

AUTO1 Group to europejski lider wśród online’owych platform samochodów używanych. Jesteśmy obecni w ponad 30 krajach, gdzie z powodzeniem kupujemy i sprzedajemy auta używane. Łącząc kupujących i sprzedających za pomocą technologii umożliwiamy dealerom i konsumentom bezproblemową wymianę handlową w całej Europie. AUTO1 Group posiada jednostki biznesowe takie jak AUTO1.com, Autohero.com oraz wirkaufendeinauto.de.

Dołącz do naszego zespołu!

Twoje obowiązki

Zakres obowiązków:

  • Kontrola i bieżąca weryfikacja dokumentów księgowych pod względem formalno-rachunkowym,
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem i przechowywaniem dokumentów księgowych,
  • Rozliczanie podatku VAT w zakresie JPK i deklaracji VAT-UE,
  • Kalkulacja miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy CIT,
  • Przygotowywanie raportów dla GUS, US, NBP
  • Rozliczanie operacji bankowych spółki,
  • Zamykanie księgowe miesiąca (PK, listy płac, rezerwy itp.),
  • Przygotowanie wstępnego rocznego sprawozdania finansowego spółki,
  • Okresowe uzgadnianie zapisów i sald na kontach,
  • Sporządzanie raportów i zestawień i analiz,
  • Monitorowanie zmian w zakresie prawa podatkowego i UoR, w tym współpraca z doradcami podatkowymi,
  • Dekretacja, księgowanie faktur kosztowych w PLN i EUR,
  • Rozliczanie delegacji pracowniczych,
  • Kontrola i rozliczanie rozrachunków z pracownikami, kontrahentami- należności, zobowiązania,
  • Księgowanie wyciągów bankowych w PLN i EUR i innych walutach obcych,
  • Tworzenie i księgowanie RMK,
  • Kontrola środków trwałych, dodawanie, likwidacja, księgowanie środków trwałych (OT, OTU, LT),
  • Zamknięcie miesiąca i raportowanie,
  • Kontrola, księgowanie, uzgodnienie różnic kursowych,

Czego oczekujemy

Wymagania:

  • Minimum 2-letnie doświadczenie na stanowisku księgowego,
  • Znajomość przepisów CIT, VAT oraz ustawy o rachunkowości,
  • Wykształcenie wyższe preferowane kierunki: finanse, rachunkowość
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2 - warunek konieczny,
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel,
  • Mile widziana znajomość programu Oracle
  • Umiejętności analityczne oraz umiejętność identyfikowania problemów i poszukiwania rozwiązań,
  • Aktywne podejmowanie zadań oraz umiejętność pracy w zespole,
  • Samodzielność, systematyczność, zaangażowanie i pracowitość,

Co oferujemy

Oferujemy:

  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej firmie w branży motoryzacyjnej
  • Umowę o pracę ze stałym wynagrodzeniem
  • Benefity pozapłacowe (opieka medyczna, karta sportowo-rekreacyjna, ubezpieczenie grupowe i wiele więcej)
  • Otwartość na wdrażanie nowych pomysłów usprawniających działanie firmy
  • Przyjazną atmosferę pracy w zespole nastawionym na współpracę
  • Doskonałe możliwości rozwoju zawodowego w dynamicznym środowisku