Specjalista ds. podatków

Finance & Accounting • Poland, Warszawa

This job is not available in English!

Opis firmy

AUTO1 Group to europejski lider wśród online’owych platform samochodów używanych. Jesteśmy obecni w ponad 30 krajach, gdzie z powodzeniem kupujemy i sprzedajemy auta używane. Łącząc kupujących i sprzedających za pomocą technologii umożliwiamy dealerom i konsumentom bezproblemową wymianę handlową w całej Europie. AUTO1 Group posiada jednostki biznesowe takie jak AUTO1.com oraz Autohero.com.

Twoje obowiązki

Obowiązki

  • Weryfikacja rozliczeń podatkowych spółek z grupy (m.in.: VAT, CIT, podatek u źródła)
  • Prowadzenie lokalnej księgowości podatkowej oraz wszystkich związanych z tym działań sprawozdawczych
  • Rozliczanie podatku VAT w zakresie JPK i deklaracji VAT-UE
  • Współpraca z lokalnym Head of Tax oraz działem podatkowym centrali w Berlinie oraz innymi działami spółek
  • Przygotowanie i weryfikacja dokumentów podatkowych, kalkulacji podatkowych, deklaracji podatkowych, pism, porad podatkowych
  • Wsparcie w analizie przepisów prawa, interpretacji i orzecznictwa w celu oceny skutków podatkowych poszczególnych transakcji
  • Współpraca i bieżąca komunikacja z zewnętrznymi organami podatkowymi i partnerami biznesowymi
  • Wsparcie i monitorowanie analiz umów, terminów sprawozdań księgowych i podatkowych oraz przepływu dokumentów
  • Aktywne wsparcie w modyfikowaniu procesów mających wpływ na raportowanie podatkowe, opracowywanie zmian i rekomendacji

Czego oczekujemy

Wymagania

  • 3-4 lata doświadczenia zawodowego w dziedzinie księgowości, podatków lub finansów
  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki z zakresu ekonomii, prawa lub innych pokrewnych)
  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego, szczególnie terminologii podatkowej i księgowej
  • Dobra znajomość przepisów podatkowych oraz zainteresowanie międzynarodowym prawem podatkowym
  • Doświadczenie w przygotowywaniu deklaracji podatkowych i kalkulacji  podatkowych
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne
  • Dokładność i skupienie na wynikach
  • Doświadczenie z polskim systemem podatkowym

Co oferujemy

Oferujemy:

  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej firmie w branży motoryzacyjnej
  • Pracę w pozytywnym, zmotywowanym zespole  z płaską ścieżką decyzyjną
  • Benefity pozapłacowe (karta sportowo-rekreacyjna, opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe i więcej)